
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 198
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06528
Ext.Price$0.06528
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06528 | $0.06528 |
| 10 | $0.03264 | $0.32640 |
| 50 | $0.02922 | $1.46100 |
| 100 | $0.02615 | $2.61500 |
| 500 | $0.02341 | $11.70500 |
| 1000 | $0.02095 | $20.95000 |
| 3000 | $0.01937 | $58.11000 |
| 5000 | $0.01791 | $89.55000 |
| 10000 | $0.01656 | $165.60000 |
